KONST / Litografier / Färglitografi 13442272
*
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 19:34:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 17:12:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 17:12:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18